sosyal medya yönetimi

info@sosyalmedyayonetim.net

TEKLİF AL
Li̇nkedi̇n Şi̇rket Hesabı (Sayfası) Nasıl Oluşturulur?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Linkedin Şirket Hesabı (Sayfası) Nasıl Oluşturulur?
Linkedin Şirket Hesabı (Sayfası) Nasıl Oluşturulur?
16 Nisan 2023, Pazar

Başarılı bir LinkedIn stratejisi, hem bireyler hem de şirketler için büyük önem taşıyor. LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin birbirleriyle iletişim kurmasını ve iş fırsatlarını değerlendirmesini kolaylaştıran bir sosyal ağdır. Bu nedenle, LinkedIn'de bir şirket hesabı (sayfası) oluşturmak, işletmenizin profesyonel bir çevrede görünür olmasını sağlamak için son derece önemlidir.

LinkedIn şirket sayfası, işletmenizin tanıtımını yapabileceğiniz ve potansiyel müşterilerinize ve iş ortaklarına hitap edebileceğiniz bir platformdur. Bu sayfada işletmeniz hakkında bilgi verebilir, ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilir, paylaşımlarınızla sektörel gelişmeleri takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Peki, LinkedIn'de bir şirket hesabı nasıl oluşturulur?

  1. LinkedIn hesabınıza giriş yapın: Eğer henüz bir LinkedIn hesabınız yoksa, yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınız varsa, LinkedIn hesabınıza giriş yaparak şirket hesabınızı oluşturabilirsiniz.

  2. LinkedIn Marketing Solutions sayfasına gidin: LinkedIn Marketing Solutions sayfasına giderek, şirket hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu sayfaya gitmek için tarayıcınıza “https://www.linkedin.com/company/setup/new/” adresini girin.

  3. “Create a Company Page” seçeneğine tıklayın: Sayfa oluşturma işlemini başlatmak için “Create a Company Page” seçeneğine tıklayın.

  4. Şirketinizin adını girin ve şirket türünüzü seçin: Şirket adınızı ve şirket türünüzü seçin. LinkedIn, şirket türü olarak beş seçenek sunar: küçük işletme, orta ölçekli işletme, büyük işletme, kuruluş ve grup. Seçiminizi yaparak ilerleyin.

  5. Sayfanızın tüm bilgilerini girin, profil resmi ve kapak fotoğrafını yükleyin: Sayfanızın tamamını doldurun. Sayfanızın öne çıkması için bir profil resmi ve kapak fotoğrafı yükleyin. Profil resmi genellikle markanızın logosu olmalıdır.

  6. Sayfanızı optimize edin ve paylaşımlar yapmaya başlayın: Sayfanızı optimize etmek için, sayfanızı tamamlayın ve işletmenizi tanıtan kısa bir açıklama yazın. Ayrıca, şirketinizin hedef kitleleriyle ilgili anahtar kelimeleri kullanarak sayfanızı optimize edebilirsiniz. Sayfanız hazır olduktan sonra, paylaşımlar yapmaya başlayarak şirketinizin LinkedIn'deki görünürlüğünü artırabilirsiniz.

Sonuç olarak, LinkedIn'de şirket hesabı oluşturmak oldukça kolaydır ve adımlar açık bir şekilde belirtilmektedir. Bu sayede işletmenizi en iyi şekilde temsil edebilir ve LinkedIn'deki profesyonel ağınızı genişletebilirsiniz.

LinkedIn şirket sayfası oluşturma süreci oldukça basit ve adımlar açık bir şekilde belirtilmektedir. Bu sayede işletmenizi en iyi şekilde temsil edebilir ve LinkedIn'deki profesyonel ağınızı genişletebilirsiniz.

Etiketler
LinkedIn
şirket hesabı
sayfa oluşturma
LinkedIn marketing
sosyal medya
işletmeler için LinkedIn
Telegram Kanalıza Katıl!
Discord Kanalıza Katıl!
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın!