sosyal medya yönetimi

info@sosyalmedyayonetim.net

TEKLİF AL
Instagram Alışveri̇ş Özelli̇ği̇ Nasıl Açılır Ve Onaylatılır?
Buradasınız: Anasayfa / Blog
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır ve Onaylatılır?
Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır ve Onaylatılır?
17 Nisan 2023, Pazartesi

Instagram alışveriş özelliği resim başına en fazla yirmi ürün etiketlemenizi ve takipçilerinize bu ürünleri çevrimiçi mağazanızdan satın almaları için basit bir dokunuşla izin vermenizi sağlar. Etiketli ürün tüm bilgilere ve fiyatlara sahiptir. Instagram’da alışveriş yapmayı, işletmeler mağazaları için mükemmel bir çözüm haline getirir. 

Instagram alışveriş özelliği, markaların ve mağazaların ürünlerini gönderilerinde etiketlemelerini sağlayan bir Instagram aracıdır. Bir ürünü etiketlemek, diğer kişileri etiketlemek kadar kolaydır. 

Bu özellik etkinleştirildiğinde, müşteriniz hem Instagram hesabınızda hem de işletme profilinizdeki Mağaza düğmesinden fiyatlandırma ve ürün ayrıntılarına erişebilir. Dahası, müşterilerinize tek bir dokunuşla Instagram’da sürükleyici bir mağaza sunarak, popüler mağazalarda görüntülemelerine ve hatta satın almalarına ilham vermenin harika bir yolu. 

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır? 

Başlamadan önce: 

  • Instagram uygulamasının en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. 
  • Instagram hesabınız bir işletme profiline dönüştürülmelidir. 
  • Bir sayfa veya İşletme Yöneticisi hesabında yönetici olun. 
  • Facebook’ta bir mağazaya veya Business Manager’da bir ürün kataloğuna sahip olun. 

Fark ettiğiniz gibi, Instagram fotoğraflarındaki ürünleri yalnızca uygun mağazalardan geliyorsa ve gerçek bir e-ticaret işiyle ilgiliyse etiketleme işlemine onay veriyor. Bunu yapmak, Instagram yayınlarına manuel olarak bağlantı ekleme yeteneğini sınırlar. 

Bu kuralın en büyük nedeninin Instagram tarafından platformu son derece güvenilir hale getirme ve alışveriş yapanların etiketli ürünleri görüp sonunda onları ilgili satıcılardan satın aldıklarından emin olma çabaları olduğunu düşünebiliriz. 

Dolayısıyla, tüm gereksinimleri yerine getirirseniz, aşağıdaki adımları izleyerek Instagram alışveriş özelliği etkinleştirebilirsiniz: 

  • Öncelikle Instagram hesabınız ile bağlı olan Facebook hesabınızda Katalog oluşturmalısınız. Bunun için lütfen business.facebook.com adresine giriş yapın. 
  • Hesap seçme menüsünden hesabınızı seçtikten sonra Katalog Yöneticisine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan pencerede ise Katalog Oluştur seçeneğine tıklayın. 
  • Bu adımda işletmeniz ile en alakalı sektörü seçin. 
  • Katalog ayarlarınızı yapılandırın. Gerekli kısımları doldurun ve kataloğunuza isim verin. 
  • Başarı ile ürün ekleme adımına geçtiniz. Bu adımda ürünlerinizi dilerseniz manuel olarak, dilerseniz ise hali hazırda kurulu bir internet siteniz var ise otomatik olarak ekleyebilirsiniz. Fakat herşey henüz bitmedi, şimdi ise Instagram alışveriş özelliği onaylatma işlemi yapmamız gerekli. 
  • Lütfen doğrulama işlemi için tekrar business.facebook.com adresine giriş yapın. İşletme doğrulaması kısmında doğrulamayı başlat butonuna tıklayın. Bu kısımda sizden işletmenizin reel bir işletme olduğunu doğrulamak için bazı resmi bilgiler istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz. Doğrulama talebi gönderdikten kısa süre içerisinde başvurunuzun Facebook yetkilileri tarafından incelenecektir. Bazı durumlarda sizden ekstra olarak belge, doküman talep edilebilir. 
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın!